GEOTECHNIKA

Geotechnika

Przygotowanie terenu stanowi podstawowy etap umożliwiający rozpoczęcie prac nad przyszłą zabudową. Nierówności gruntowe, nieprawidłowe ukształtowanie terenu czy niedoskonałości powierzchni – każdy z tych elementów stanowić może wyzwanie dla potencjalnego architekta, ale nie dla nas. Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom naszych Klientów. W naszej ofercie znajdziesz różnorodne roboty ziemne makroniwelację terenu, stabilizację gruntów i roboty geotechniczne. Dzięki kompleksowej wiedzy naszych pracowników i dostępowi do specjalistycznego sprzętu możesz być pewien, że wreszcie poczujesz stabilny grunt pod nogami.

Geotechnika

Odpowiedni teren stanowi podstawę długotrwałej zabudowy. Z tego powodu, należy przeznaczyć adekwatną ilość czasu oraz uwagi dla tego aspektu. Lekceważenie pierwszego kroku procesu budowy, jakim jest przygotowanie nawierzchni, może mieć tragiczne skutki w przyszłości, które spowodują straty finansowe oraz niepotrzebny stres. Z tego powodu zaleca się, aby dokładnie zbadać wszelkie występujące nierówności gruntowe, nieprawidłowe ukształtowanie terenu czy niedoskonałości powierzchni. Oferujemy Państwu usługi oparte na naszym wieloletnim doświadczeniu oraz dogłębnej wiedzy z zakresu geotechniki, czyli interdyscyplinarnego obszaru łączącego liczne dziedziny nauki oraz inżynierii. Nasi wykwalifikowani pracownicy i nowoczesny sprzęt sprawią, że prace wymiany czy stabilizacji gruntów przebiegają sprawnie oraz zgodnie z Państwa oczekiwaniami, dzięki stosowaniu się do sprawdzonych procedur.

Stabilizacja gruntów

W celu zagwarantowania trwałości planowanego obiektu przeprowadza się procedurę stabilizacji gruntów. Proces ten wykonywany jest na terenach o niskiej nośności. Mocny grunt stanowi podstawę – zarówno dosłownie, jak i w przenośni, dlatego jego odpowiednie wzmocnienie należy do czynności niezbędnych przed rozpoczęciem prac budowlanych. Stabilizacja gruntów polega na rozdrobnieniu i wymieszaniu ziemi z dedykowanymi spoiwami. Grunt wiążemy z odpowiednimi materiałami stabilizującymi: cementem, wapnem, hydraulicznym spoiwem drogowym czy dodatkiem hydrofobowym. Dobór spoiwa do stabilizacji gruntów pozwoli uzyskać pożądane właściwości i parametry terenu, umożliwi zdobycie hydro- bądź mrozoodporności, a także, zagwarantuje wytrzymałość terenu.

Rozpoczynając proces stabilizacji gruntów, w pierwszym jego etapie doprowadzamy teren do optymalnej wilgotności i zapewnieniu odpowiedniego spulchnienia podłoża. Obliczając dokładną ilość spoiwa na daną część gruntu, równomiernie rozprowadzamy je po powierzchni. Używając specjalistycznych recyklerów, którymi dysponuje nasza firma, dokonujemy następnie rozdrabniania i mieszania podłoża z materiałem. Kolejny etap stanowi zagęszczenie i profilowanie gruntów – przy pomocy walców i równiarek uzyskujemy odpowiednie ukształtowanie terenu, starannie dążąc do zakładanych wcześniej miar wysokościowych. Proces stabilizacji gruntów kończymy pielęgnacją, która zapewnia wysoką efektywność przeprowadzanych prac i najwyższą wytrzymałość terenu. 

Wymiana gruntu

Wymiana gruntów stosowana jest w celu stworzenia odpowiednich warunków pod budowę, które mają zapewnić długotrwałą użytkowość. Procedurę wykonuje się przed rozpoczęciem stawiania budynków lub przy fundamentach już funkcjonujących nieruchomości, aby wzmocnić powierzchnię, która jest osłabiona.

W celu odpowiednio przeprowadzonej wymiany gruntów dysponujemy nowoczesnym sprzętem, który zapewnia precyzję oraz bezpieczeństwo wszelkich dokonywanych działań. Po wcześniejszym przygotowaniu, wymianę gruntu rozpoczyna się od wierceń, które dostarczają informacji na temat grubości warstwy gruntu, którą należy usunąć, a także poziomu wód gruntowych, o których nie wolno zapominać – wymiana gruntów staje się wtedy trudniejszym procesem.

 

Stosowanym materiałem jest piasek o ziarnach różnej grubości, który mieszany jest z cementem. Taki zabieg sprawia, że grunt zwiększa swoją nośność. Kolejnym krokiem jest ubicie powierzchni, do której stosowane są specjalistyczne maszyny, co ma na celu stabilizację gruntu. Dzięki nowoczesnym technologiom, z których korzystamy podczas codziennej pracy, wymiana gruntów nie stanowi długiego procesu, co sprawi, że sprawnie będą mogli Państwo przejść do kolejnych etapów budowy.

Obsługa geotechniczna

W naszej ofercie znajdują się również różnorodne usługi, które obejmuje wcześniej wspomniana, szeroko pojęta geotechnika. Wiedząc, jak ważne jest odpowiednie zaplanowanie prac, zadbaliśmy o to, by nasi pracownicy mogli dokładnie poznać i przeanalizować teren, nad którym pracują, aby móc następnie trafnie dopasować metodologię do zastanych gruntów. Oferujemy kompleksowe usługi geotechniczne, dzięki profesjonalnemu wykonaniu badania na potrzeby budowy, a także rozbudowy. Przeprowadzamy zarówno badania laboratoryjne, środowiskowe, geotechniczne, geologiczne, jak i prace geośrodowiskowe. Dumnie możemy powiedzieć, że geotechnika nie ma dla nas tajemnic, dzięki ilości czasu przeznaczonego na odpowiednie przestudiowanie jej zagadnień.

Obsługa geotechniczna to nie tylko szeroko rozumiane badania gruntu, ale również odpowiednie wykonawstwo. Wybierając naszą firmę, mogą być Państwo pewni, iż przeprowadzimy wszelkie prace w sposób rzetelny, skrupulatny oraz specjalnie przygotowany i przystosowany do danego przypadku. Szczycimy się naszą pracą i nieustannie poszerzamy zakres naszych umiejętności.

Podczas realizacji prac związanych z geotechniką stosujemy różne metody, między innymi:

 • mikrowybuchy,
 • dynamiczna wymiana gruntu,
 • zagęszczanie dynamiczne,
 • iniekcja strumieniowa (jet grouting),
 • pipe roofing,
 • wibrowymiana,
 • wibroflotacja,
 • wgłębne mieszanie gruntu (DSM),
 • pale wiercone świdrem ciągłym (CFA),
 • pale (kolumny) przemieszczeniowe,
 • pale wielkośrednicowe,
 • ściany szczelinowe.

Tworzymy zespół wysoko wykwalifikowanych osób, posiadających wiedzę z zakresu geotechniki, którą wzajemnie się dzielimy, co czyni nas liderami na rynku. Priorytetowo traktujemy rozwój, dlatego chętnie przyjmujemy wyzwania pod postacią nowych, często skomplikowanych i czasochłonnych zleceń. Nasze bogate portfolio stanowi najlepszy dowód wysokiej jakości, jaka towarzyszy naszym realizacjom i z zapałem możemy zapewnić, że grono zadowolonych kontrahentów stale się powiększa, a my nie zamierzamy na tym poprzestać!

Nasza firma oferuje różnorodne usługi z zakresu geotechniki i nie tylko, jednak wszystkie, łączy jasna dla wszystkich zainteresowanych i transparentna organizacja oraz profesjonalizm. Gwarantujemy indywidualne podejście, a dzięki dostępowi do maszyn najwyższych technologii i specjalistycznej wiedzy naszych pracowników możemy zapewnić najwyższej jakości ofertę. Państwa satysfakcja i zadowolenie motywuje nas do codziennej pracy.

 

Nasz wachlarz usług, a w tym stabilizację gruntów, wykonujemy na terenie całej Polski. Skontaktuj się z nami już dziś, abyśmy mogli omówić szczegóły współpracy i dołącz do grona naszych zadowolonych kontrahentów!

geotechnika kraków 9

Zapoznaj się z naszą ofertą: