Modelowanie 3D w budownictwie

Budownictwo to dział gospodarki, który stale mierzy się z rosnącymi wymaganiami i oczekiwaniami. Nieustanne podążanie za nowinkami technicznymi równoważone musi być latami doświadczeń, dokładnymi obliczeniami i precyzją wykonania, co odpowiednio razem połączone da zadowalający efekt. Jako firma działająca na rynku od ponad 30 lat jesteśmy świadomi odpowiedzialności, jaką przyjmujemy na siebie podczas realizacji projektów, dlatego wykorzystujemy tylko sprawdzone, ale i nowoczesne metody projektowania. Jedną z nich niewątpliwie jest modelowanie 3D, które znalazło w budownictwie szerokie zastosowanie.

Technologia BIM

Wykorzystując w budownictwie programy oparte na tworzeniu projektów trójwymiarowych, bazujemy na technologii BIM (Building Information Modeling). Daje to możliwość dostępu do wszelkich informacji o projekcie całemu naszemu zespołowi, w tym samym czasie. Dzięki temu efektywniej wykorzystujemy czas, tym samym dbamy o korzyści naszych klientów, przyspieszając finalizację powierzonych nam zadań. Dbamy o to, by wszystkie składowe projektu zostały zapisane w technologii trójwymiarowej – zarówno te konstrukcyjne, architektoniczne jak i instalacyjne. Pozwala to na stworzenie jednolitej siatki informacyjnej, która finalnie dając ostateczny model 3D, umożliwia nam na płynne powroty, przejścia i ponowne analizy wszystkich etapów projektu budowy. Wieloletnie doświadczenie w branży budowlanej spotęgowało w nas potrzebę dokładnego sprawdzania wszelkich pomiarów, a modelowanie 3D pozwala nam na wirtualne testowanie wszelkich możliwych wariantów i rozwiązań, dzięki czemu jesteśmy w stanie wybrać te optymalne, bezpieczne i funkcjonalne, co ma również przełożenie na znaczącą redukcję ilości błędów w procesie projektowym. Całość naszych realizacji wykonanych na bazie modeli 3D ostatecznie zaprezentowana może zostać jako spójna i czytelna dokumentacja budowlana.

Etapy modelowania 3D w budownictwie

Doskonale wiemy, że każdy powierzony nam projekt budowlany jest inny i wymaga odmiennego podejścia i unikalnych rozwiązań, dlatego do każdego Klienta podchodzimy indywidualnie. Jednak, aby móc zarysować bazowe etapy powstawania modeli 3D w budownictwie, wyróżniliśmy poniższe punkty:

  1. Pomysł i stworzenie koncepcji – na początku zapoznajemy się z przedstawioną nam ideą i tworzymy realny plan działania, bazując na naszym doświadczeniu i Twojej wizji.
  2. Budowa elementów składowych – każdy projekt składa się z wielu elementów cząstkowych, których dobre zaprojektowanie zagwarantuje finalny efekt. Dlatego nawet najmniejszym z nich poświęcamy odpowiednio wiele uwagi, by mieć pewność, że dobrze spełnią one swoje zadanie i będą mogły stać się integralną częścią całości.
  3. Wizualizacja – połączenie wszystkich cząstek projektu w jedną, spójną całość jest kluczowym elementem naszych działań. Dzięki zobrazowaniu projektu jesteśmy w stanie zobaczyć ideę przygotowaną w wersji 3D.
  4. Stworzenie prototypu – konstrukcja wirtualnego modelu 3D, który sprawdzi współdziałanie wszystkich części składowych, jest jednym z najważniejszych etapów projektowania. Pozwala nam na wykrycie ewentualnych nieprawidłowości lub wprowadzenie niezbędnych udoskonaleń. Dzięki temu jesteśmy w stanie uniknąć wielu problemów podczas realnego procesu budowy.
  5. Wdrożenie projektu w życie, czyli rozpoczęcie działań budowlanych na podstawie przygotowanej dokumentacji.

Z pewnością zależy Ci, aby znaleźć kogoś, kto wykona usługę modelowania 3D w pełni profesjonalnie i na najwyższym poziomie. Właśnie tak można zdefiniować naszą firmę. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w budownictwie przemysłowym, kolejowym czy wielkometrażowym. Nie uznajemy półśrodków. Nasz zespół składa się z wykwalifikowanej kadry, która pracuje na profesjonalnym sprzęcie i nowoczesnych technologiach, dzięki czemu jest w stanie realizować skomplikowane projekty budowlane. 

Skontaktuj się z nami w celu omówienia szczegółów Twojej inwestycji!

geotechnika kraków 9

Zapoznaj się z naszą ofertą: