Roboty ziemne i makroniwelacja terenu

Makroniwelacja terenu mimo swojego tajemniczego brzmienia nie należy do skomplikowanych procedur. Jest to proces stosowany w celu wyrównania dużej części powierzchni danego gruntu, czasami połączony ze zmianą typu występującego na nim podłoża, jeśli jest to konieczne dla danego projektu.

Makroniwelacja terenu

Do wykonania takich robót ziemnych stosowane są najróżniejsze maszyny, takie jak: koparki samojezdne i gąsienicowe, ładowarki, kruszarki czy spycharki, które potrzebne są, aby w szybki i łatwy sposób wywieść nadmiar gruntu lub przewieźć i wyładować go w miejscu, w którym jest potrzebny, aby odpowiednio skorygować nierówności. Dzięki używanej przez nas nowoczesnej technologii roboty ziemne z systemami przebiegają płynnie i bezproblemowo.

Makroniwelacja terenu należy do grupy czynności, które wykonane w sposób profesjonalny i kompleksowy zapewniają stabilność budynkom i drogom, które w danym miejscu mają powstać. Jak sama nazwa wskazuje, prace te mają na celu niwelację wszelkich niedoskonałości gruntu. Proces ten przeprowadzamy w dwóch etapach:

  • starannym wykonaniu pomiarów geodezyjnych,
  • przeprowadzeniu prac budowlanych i zlikwidowaniu nierówności.

Odpowiednie przygotowanie i zdobyta podczas wstępnego badania wiedza, pozwala na dokładne rozplanowanie działań. Znając różnice w wysokości pomiędzy wybranymi punktami powierzchni, nasi pracownicy przechodzą następnie do wykonania siatki wysokościowej. Przedstawione na niej informacje umożliwiają szczegółową analizę gruntów. Zauważamy, gdzie znajdują się pozornie niewidoczne hałdy czy nierówności, aby później móc je wszystkie zlikwidować. Proces makroniwelacji terenów pozwoli zatem odpowiednio wyrównać wskazaną przez Państwa powierzchnię, nadać jej odpowiednie ukształtowanie, a jednocześnie zaplanować odpowiednie odwodnienie gruntów.

Powierzenie nam zlecenia makroniwelacji terenu sprawi, że oddana w nasze ręce powierzchnia szybko, sprawnie, a co najważniejsze terminowo, zostanie wyrównana w oparciu o przygotowany projekt i bez zbędnych opóźnień będzie można przejść do kolejnych etapów budowy. Podchodzimy profesjonalnie do naszych obowiązków oraz szanujemy Państwa czas, poprzez odpowiednio rozplanowaną organizację robót ziemnych.

Niezawodność i profesjonalizm

Dla nas najważniejszym etapem każdego przedsięwzięcia jest etap przygotowania. Odpowiednio zorganizowany, stanowi stabilną bazę dla kolejnych działań, tak samo jak należycie przeprowadzona makroniwelacja terenu jest gwarancją, że stawiane na tej powierzchni obiekty, będą długotrwale służyły.

Nasze wieloletnie doświadczenie oraz rozbudowane portfolio stanowi gwarancję jakości podejmowanych przez nas zleceń, takich jak roboty ziemne realizowane przy użyciu systemów. Jako firma nieustannie się rozwijamy, aby jak najlepiej móc spełniać Państwa oczekiwania. Nasi wykwalifikowani pracownicy posiadają wiedzę z wielu różnych dziedzin, dzięki czemu współpracując, tworzymy mistrzowski i niezastąpiony zespół, który podejmie każdy trud, by wykonane zlecenia zostały zrealizowane terminowo i dla każdego satysfakcjonująco.

Oferujemy wyspecjalizowaną kadrę oraz sprzęt idealnie dopasowany do potrzeb danego przedsięwzięcia, niezależenie od charakteru robót ziemnych, wyposażony w odpowiednią technologię, tak aby bez względu na kompleksowość zlecenia, bezproblemowo stanąć na wysokości zadania.

Priorytetowo traktujemy profesjonalizm, który jest odczuwalny w każdym naszym działaniu. Zapewniamy innowacyjne sprzęty oraz maszyny, aby praca przebiegała ergonomicznie i efektywnie, a także, aby zapewnić jak największe bezpieczeństwo naszym pracownikom oraz osobom powiązanym z podejmowanymi przedsięwzięciami.

Dobrze zdajemy sobie sprawę z tego, że czas realizacji dużych projektów jest mocno stresogennym okresem, dlatego warto zadbać o to, aby otaczać się rzetelnymi i wiarygodnymi firmami, które podchodzą do każdego zlecenia z pozytywnym nastawieniem i chęcią do pracy.

Wszelkie roboty ziemne wykonywane przy użyciu innowacyjnych systemów oraz inne świadczone przez nas usługi, realizujemy w najróżniejszych miejscach w zależności od Państwa potrzeb. Główny obszar naszych działań to Kraków, jednak jesteśmy otwarci na wszelkie zlecenia!

Zapraszamy do kontaktu, w celu omówienia szczegółów współpracy!

geotechnika kraków 9

Zapoznaj się z naszą ofertą: