Systemy sterowania maszyn 2

System sterowania maszyn

Systemy sterowania maszyn pozwala na jednoczesne uzyskanie wielu różnorodnych korzyści – oszczędzając zarówno czas, materiały, jak i koszty. Najnowsze technologie umożliwiają wykonanie większej ilości zadań w krótszym czasie, a stosowane w naszej firmie systemy dają szansę na niezwykle prostą integrację floty i obsługę maszyn w sposób tak dokładny i precyzyjny, jak nigdy wcześniej.

System sterowania maszyn

Systemy sterowania maszyn to zaawansowane technologie wykorzystywane do zarządzania i kontroli pracy ciężkiego sprzętu używanego w branży budowlanej. Obejmują one różne typy maszyn, takie jak dźwigi, koparki, ładowarki, spycharki, walce drogowe i wiele innych. Pozwalają one m.in. na automatyzację wielu procesów, wykorzystanie nawigacji satelitarnej w celu koordynacji pracy, skuteczne zarządzanie flotą czy integrację z zaawansowanymi technologiami cyfrowymi takimi jak BIM. 

Mają one także istotny wpływ na zwiększenie poziomu bezpieczeństwa na placu budowy dzięki funkcjom ostrzegawczym takim jak czujniki martwego pola czy automatyczne zatrzymywanie maszyn budowlanych w sytuacjach awaryjnych. Systemy sterowania maszyn to także oszczędności polegające na znacznym skróceniu czasu realizacji zleceń, minimalizacji ryzyka ludzkich błędów oraz ograniczenie ewentualnych strat materiałowych.

Stosowane w naszej firmie systemy sterowania maszyn pozwalają nam osiągnąć wyjątkowy stopień precyzji przy jednoczesnej maksymalnej optymalizacji czasu pracy, wnosząc świadczone przez nas usługi na wyższy poziom. 

Gwarancja precyzji i sprawnej pracy

Wprowadzenie do sprzętów budowlanych nowoczesnych rozwiązań technologicznych umożliwiło nam podniesienie efektywności i jakości naszej pracy. Technologie oferowane przez systemy sterowania maszyn pozwalają na uzyskanie precyzji, która do tej pory wydawała się nieosiągalna dla umiejętności samego człowieka. Stosowane przez nas oprogramowania dzięki temu, że projektowane były z myślą o operatorach sprzętu budowlanego z całego świata, zostały zoptymalizowane pod kątem najwyższej produktywności. Możliwość personalizacji interfejsów umożliwia indywidualne dopasowanie do trybu pracy każdego z naszych pracowników. Dzięki temu współpraca pomiędzy człowiekiem a maszyną zachodzi o wiele sprawniej niż dotychczas, a wszelkie zadania wykonywane są ze znacznie większą precyzją.

Systemy sterowania maszyn stosowane w koparkach pozwalają nam na przyspieszenie działania bez utraty dokładności wykonywanych ruchów. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii jesteśmy w stanie zmniejszyć poprzedni margines błędu, a posługując się odpowiednim oprogramowaniem, zauważyliśmy wyraźny przyrost wydajności w realizacji prac ziemnych. Zalet jest jednak o wiele więcej.

Systemy sterowania maszyn pozwalają na:

  • zwiększenie wydajności i efektywności działań,
  • oszczędność czasu i paliwa dzięki optymalizacji ilości zużywanych materiałów,
  • redukcję kosztów pracy,
  • precyzyjne zaplanowanie przeprowadzanych prac dzięki dostępowi do informacji o parametrach, możliwościach i mocy używanych sprzętów,
  • pełną kontrolę maszyn i ułatwioną obsługę,
    nieprzerwaną pracę.

Liczne korzyści sprawiły, że systemy sterowania stały się nieodłącznym elementem naszej codzienności. Warto zaznaczyć również, że powszechnie stosowane w naszej firmie technologie nie stanowią wygody i ułatwienia prac jedynie operatorom maszyn. Usprawniają one pracę całego zespołu i sprawiają, że wzrasta nasza efektywność, wydajność i precyzja – a dzięki temu możemy zagwarantować, że projekt wykonamy w znacznie krótszym czasie, niż byłoby to wcześniej możliwe, dzięki czemu efekt pracy przekroczy najśmielsze oczekiwania.

Rozszerzona rzeczywistość, czyli AR

W pełni wykorzystując możliwości używanych przez nas systemów sterowania maszyn, mamy szansę korzystania z funkcji AR (ang. augmented reality), czyli rozszerzonej rzeczywistości. Technologia ta znana już jest od lat 90 XX wieku i obecnie wykorzystywana m.in. w smartfonach. Jednak na placu budowy okazuje się nie mniej przydatna, ponieważ pozwala uzyskać znakomite rezultaty.

Operatorzy koparek, dzięki systemom sterowania maszyn, mają wgrany wirtualny projekt np. nasypu, który wyświetlany na ekranie i nie muszą analizować papierowych projektów i notatek na nich naniesionych, by dokładnie wykonać swoje zadanie. Dodatkowym atutem jest możliwość wykorzystania obrazu z kamery umieszczonej na maszynie, który łączy świat realny (np. stan obecny placu budowy) z wirtualnym (np. projekt nasypu 3D). Oczywiście naniesiony projekt jest wykonany w odpowiedniej skali, tym samym operator maszyny ma dokładny podgląd na to, jak powinna wyglądać wykonana przez niego praca. Niewątpliwie technologia systemów sterowania pozwala na klarowne zrozumienie projektu i jego sprawne wykonanie.

Jeden panel, wiele zadań

Systemy sterowania maszyn są rozwiązaniem kompleksowym. Dostosowane do potrzeb branży budowlanej pozwalają na wykorzystanie niezbędnych dla naszej pracy możliwości sprzętu: koparki, spycharki i równiarki. Jeden panel, z którego składa się interfejs, stanowi nieodłączny element efektywnej pracy. Umożliwia on zarówno wykonywanie wielu zadań i zwiększenie produktywności, jak i integrację pomiędzy wieloma maszynami na placu budowy. Jego kompatybilność przyspieszyła przepływ informacji pomiędzy członkami floty, a ich praca stała się znacznie prostsza i sprawniejsza. Dzięki intuicyjności i uniwersalności stosowanych systemów sterowania maszyn korzystanie z ich funkcji okazało się niezwykle proste.

Jesteśmy firmą prężnie działającą na rynku od ponad 30 lat. Realizujemy zlecenia związane z różnymi rodzajami budownictwa takimi jak: budownictwo infrastrukturalne, hydrotechniczne, kolejowe, lotnicze czy przemysłowe. Zajmujemy się również pracami geotechnicznymi oraz makroniwelacją terenu przeznaczonego pod inwestycje. W naszej pracy łączymy specjalistyczną wiedzę naszych ekspertów z najnowocześniejszymi rozwiązaniami technologicznymi takimi jak systemy sterowania maszyn czy modelowanie 3D.  

Nowoczesne technologie sprawiają, że nasza praca staje się przyjemnością, a jej efekty mówią same za siebie. Dzięki stosowanym w naszej firmie systemom sterowania maszyn gwarantujemy zwiększoną wydajność, efektywność i produktywność pracy, która przekłada się również na optymalizację kosztów ponoszonych przez naszych kontrahentów. Przekonaj się o tym sam! 

Skontaktuj się z nami już dziś i skorzystaj z szerokiego zakresu usług naszej firmy. Zobacz, czym tak naprawdę jest precyzja w pracy!

geotechnika kraków 9

Zapoznaj się z naszą ofertą: